76576575

Pár slov o mně

Jmenuji se Pavel Veselý. Kdo jsem? Cestovatel, objevitel, pohodář, který nezkazí žádnou legraci. Moje životní motto je: „Život se má žít a ne přežívat!“ Už na škole mi bylo jasné, že klasická osmihodinová pracovní doba nebude nic pro mě. Naštěstí jsem si vybral obor, který mě na budoucí dráhu digitálního nomáda perfektně připravil. Studoval jsem Angličtinu ve sféře podnikání. Nic vám to neříká? Upřímně, já jsem taky zpočátku nevěděl, do čeho jdu. Ukázalo se ale, že jsem si nemohl vybrat lépe. Od všeho nás naučili něco a bylo na nás, kterým směrem se vydáme. Zpočátku jsem překládal a teď už hlavně píšu, převážně anglické texty. Taky spravuji pár facebookových a instagramových účtu. Začátky byly krušné a nejednou jsem okusoval suché kůrky chleba, ale postupně jsem se vypracoval. Už 6 let si cestuji po světě a užívám si tu svobodu. A proč ne? Je mi teprve 31, takže na svém životním stylu zatím nehodlám nic měnit.

Nejsem typický travel bloger

Vysmátá selfíčka, romantické západy či východy slunce a jiné podobné super cool fotky u mě nenajdete. Nechci psát jen o tom, co jsem kde viděl a zažil. Myslím si, že travel blogerů je jako hub po dešti a já nemám v plánu fušovat jim do řemesla. Já bych se rád zaměřil na praktickou stránku cestování. Nejsem zarostlý batůžkář, který žije měsíce mimo civilizaci. Asi vás zklamu, ale někdy vyrážím třeba jen na pár dní a na letiště se naprosto neromanticky a bohužel také neekologicky dopravuji vlastním autem.

Když jsem takhle vyjížděl poprvé a hledal si info o parkovištích u letiště, zjistil jsem, že člověk musí vynaložit značné úsilí, aby se dopátral, kam nejlépe a nejvýhodněji zaparkovat. Z různých diskuzí mi bylo jasné, že nejsem sám, kdo tápe.

Proto jsem začal s psaním tohoto blogu. Chtěl bych se s vámi podělit o své osobní zkušenosti a postřehy a usnadnit vám tak vaše hledání. Budu moc rád, když se aktivně zapojíte do diskuzí pod články a přidáte i své vlastní tipy.

767575