Autem na letiště jsem jel čistě z praktických důvodů. Odlétal jsem i přilétal v noci. Byla zima. Zkrátím to, prostě jsem byl líný čekat a zjišťovat, jak přikoupit zavazadlo k letence, když jsem měl jedno zavazadlo navíc a ještě k tomu jsem si zrovna koupil své první auto. Starou „Oktávku“, která už měla hodně za sebou, ale já jsem měl radost jako malý Jarda a taky nutkavou potřebu jezdit autem i na rohlíky přes ulici. Tak proč nezajet autem i na letiště? Měl jsem ale jasno. Benzín je výdaj navíc, takže jsem musel najít parkovací místo zdarma, abych to nějak vykompenzoval a uchlácholil svoje trochu černé svědomí.

Pokud se vám taky nechce platit parkovné, v tomhle článku najdete seznam nejznámějších neplacených parkovišť v blízkosti letiště Praha. A všechna jsou legální!

Chcete parkovat zdarma a legálně? V Praze takhle zaparkujete bez problému, a dokonce si můžete vybírat!

Nejsem z Prahy, tak jsem prostě zasedl k PC a začal hledat. V jedné diskuzi jsem položil z mého pohledu nevinný dotaz, kde se v Praze dá zadarmo zaparkovat u letiště?

Dostala mě smršť trollích reakcí typu: «Máš na letenku, tak si zaplať parkovné.». Jiní rozebírali, jak je ta dnešní mládež zhýčkaná, lítá si to po světě, a dokonce jezdí na letiště autem! Neprozřetelně jsem měl u svého profilu i ročník narození. Zjistil jsem, že to byla fatální chyba.

«Na letiště autem?! To já v tvém věku…»

Výsledek byl ten, že mi nikdo neporadil nic. Zato měli všichni potřebu rozebírat, proč kluk sotva po škole (už je to pár let zpátky) má potřebu jezdit na letiště autem a vůbec doma mám sedět a makat, ať je na důchody.

Nedávno jsem četl, že je polovina Čechů spokojená se svou životní úrovní. V internetových diskuzích to bohužel nejde poznat. Přijde mi, že na internetu přispívá hlavně ta druhá nespokojená půlka. Po prvotním neúspěchu jsem to zkusil jinde a bingo! Nikdo mě nepranýřoval, nerozebíral a nehnal do třísměnného provozu ve fabrice. Dostal jsem pár super tipů a několik dobrých rad k tomu.

A tady je máte.

Můj Top 3 seznam legálních parkovišť u letiště Václava Havla

  1. Zastávka Na Padesátníku (ulice U Letiště) – můj absolutní favorit. Na terminálu 3 jste do 12 minut. Tak rychlý dojezd nenabízí ani některá placená parkoviště. Takže jsem si vzal do hlavy, že tam budu parkovat taky, i když mě někteří diskutující odrazovali. Tohle parkoviště má totiž jen 13 parkovacích míst. Já to prostě risknul. Dojel jsem a bylo plno, ale „odvážnému štěstí přeje“. Přálo i mně, protože «aleluja» někdo zrovna vyjížděl. Tohle parkoviště je super, ale doporučuji mít plán B.
  2. Dobrý plán B je parkování u OC Šestka. Je taky blízko (zhruba 17 minut od letiště) a pravděpodobnost, že byste nenašli parkovací místo, je velmi malá. Je jich tady totiž 1000 a většinou je parkoviště poloprázdné. Štěstí Na Padesátníku mě při druhém pokusu opustilo, takže jsem skončil u OC Šestky. Zaparkoval jsem naprosto bez problému. Ten den by mohlo dojet i dalších 500 aut a pořád by bylo kde parkovat. Přiznám se, že jsem z tak prázdného nehlídaného parkoviště neměl úplně dobrý pocit. Nenechával jsem tam fáro za 3 mega, ale i tak bych o něj nerad přišel. Trochu mě uklidnilo, že opodál parkovalo luxusní Audi a mělo na sobě vrstvu prachu a bláta, takže si tam pokojně stálo už pár dní. Po dvou týdnech jsem našel nejen své auto, ale stála tam pořád i ta Audina.
Přečtěte si o  Potřebujete parking u letiště Brno, Tuřany? Mám pro vás 2 skvělé tipy!

Přečtěte si o  Jak jsem tátovi pomáhal hledat placené parkoviště v Praze

Znamená to, že je tohle parkoviště stoprocentně bezpečné?

Ruku do ohně bych za to určitě nedal. Bezpečí je dost relativní pojem. V dnešní době se zloději profíci nezapotí ani při krádeži auta s bezklíčovým systémem odemykání. Odstavit auto na delší dobu na nehlídaném parkovišti je prostě vždycky risk.

  1. Poslední na mém seznamu je ulice Navigátorů. Neměl jsem ještě tu čest ji vyzkoušet, protože mi zatím vždycky klaplo parkování Na Padesátníku nebo u Šestky. Ulice Navigátorů je podle mě skvělou alternativou, pokud by z nějakého důvodu nevyšla ani jedna z předchozích dvou možností. Je dobře dostupná a na letišti jste za 20 minut. Parkovacích míst je habaděj, stejně jako u Šestky kolem 1000.

Zaparkovat v Praze zadarmo není žádná věda

Díky mně už víte minimálně o třech místech, kde můžete parkovat relativně bezpečně. Zastávka Na Padesátníku je letišti nejblíže, ale zaparkuje na ni jen 13 aut. Pokud chcete mít jistotu, že zaparkujete, vydejte se k OC Šestka nebo na ulici Navigátorů. Které z těchto parkovišť využíváte vy? Nenašli jste svoje oblíbené místo na seznamu? Pokud není tajné, sem s ním!

Kategorie: Blog