I já jsem musel hledat parking u letiště Brno, Tuřany. Když jsem kupoval super levnou letenku z Brna do Londýna, neplánoval jsem, že pojedu autem. Jenže u Brna máme babičku, tak mamka zajásala, že po mně pošle vánoční dárky a nějaké drobnosti (rozumějte 20 kilo zásob na celou zimu). Táta mi dokonce velkoryse nabídl své auto. Moje v zimě špatně startuje. Mně to nevadí, ale taková nabídka se neodmítá.

Měl jedinou podmínku. Parkovat jsem samozřejmě musel na hlídaném parkovišti, které mi ale velkoryse zaplatil.

V Brně se parkuje jedna báseň. Přečtěte si, která dvě parkoviště jsou podle mě trefou do černého.

Po důkladném průzkumu jsem si zvolil dva vítěze:

  1. www.letimbrno.cz – tenhle provozovatel mě zaujal z jednoho prostého důvodu. Všude jsem četl, že to kluci vedou dobře. Z toho jsem si vyvodil, že majitelé budou pravděpodobně v mém věku. Firma je to nová a zdá se, že už si získala mnoho příznivců. To mi bylo sympatické. Taky se mi líbilo, že aktivně reagovali na recenze na Googlu. Ty byly veskrze pozitivní. Pokud dostali méně hvězdiček, zeptali se, co by příště mohli udělat lépe. Vzali to podle mě hoši za správný konec. To, že nabídnou žíznivému pocestnému vodu jako pozornost, jsou další body k dobru. Klimatizace v letadle člověka vysuší jako tresku. Lety (zvláště ty dlouhé) jsou pro tělo pěkná zabíračka. Já vodou rozhodně nepohrdnu. Ceny mají taky slušné, i když připravte se na to, že si v Brně trochu připlatíte. Přece jen placených parkovišť tady není tolik jako v Praze. Konkrétně tito provozovatelé chtějí 700 Kč za týden. Za 14 dní zaplatíte 1100 Kč. Dojezdová vzdálenost je ale jen 6 minut. Najdete je vedle Renocar naproti Auto Kelly.
  2. www.parkovanibrno-letiste.cz (najdete ho na Jedovnické ulici) – toto parkoviště mě zaujalo velmi příznivou cenou. Ze všech možností, které okolí Tuřan nabízí, mi tato přišla cenově nejvýhodnější. Platí táta, takže má poslední slovo a chtěl, ať do užšího výběru zařadím i levnější variantu. Myslím, že úkol jsem splnil. Na tomto parkovišti zaplatíte za 7 dni 600 Kč a za dva týdny jen 1000 Kč. Zjistil jsem taky, že se v areálu nachází autoservis. Táta asi zrovna nic potřebovat nebude, ale třeba vám by se tahle doplňková služba mohla hodit. Nabízejí nejen výměnu oleje, ale také diagnostiku a servis. Docela mě překvapilo, že na místě provádějí i větší opravy karosérie. Možná sem někdy zavítám se svým autem.
Přečtěte si o  Jak jsem tátovi pomáhal hledat placené parkoviště v Praze

Letím Brno nakonec vyhrálo na plné čáře

Je vidět, že jsme rodina. Tátovi se tahle firma taky zamlouvala. Opět jsem jel jen na skok (deadliny mě tlačily ze všech stran), takže ani vyšší cena nevadila. Rezervace proběhla bez problému a já jsem mohl začít plánovat prodloužený víkend v Londýně.

Hurá k babičce!

Parkování jsem měl zajištěné. Pobyt v Londýně taky. Takže zbývalo naplánovat návštěvu u babičky. Nakonec jsem se rozhodl, že k ní vyrazím o dva dny dřív. Dlouho jsem u ní nebyl. Babička byla moc ráda. Rodiče nezklamali. Vezl jsem už zmíněné dárky a taky půl supermarketu k tomu, nějaký domácí špiritus. Tuším, že to byla hruškovice. Podle vůně, která se linula z tašky, jsem měl zabalené i nějaké domácí uzeniny. Po cestě mi vytrávilo, takže ta libá vůně byla hotová tryzna.

Těsně před cílem jsem na D1 dostal defekt. Zrovna jsem se chystal sjíždět, takže jsem jel pomaleji. Nic se nestalo ani mně, ani autu (naštěstí!). Pneumatiku jsem si v pohodě vyměnil sám.

Užitečný tip, pro všechny, kdo jezdí po D1

Na D 1 funguje šikovná asistenční služba, která vám může pomoct, pokud si třeba nevíte rady s defektem. Stačí zavolat 800 280 281.

Defekt na D1 byl jen malý škraloup. Jinak všechno proběhlo na jedničku

Babička byla z mojí návštěvy nadšená. Parkování proběhlo naprosto bez problému. Na takový servis bych si rychle zvykl. Londýn byl boží. Co víc si přát? Zmínil jsem dva provozovatele, kteří jsou podle mě top. Souhlasíte se mnou? Ne? Máte svoje oblíbence? Tak mi o nich napište!

Kategorie: Blog