Nejeden turista v Čechách i zahraničí sháněl levné parkování u letiště. A velké část z nich bohužel neuspěla. Pro některé návštěvníky českých letišť je parkování noční můrou. Jakoby nestačilo, že už tak máte stress z odletu a do toho ještě řešit, kde zaparkuju. Chápeme takový scénář dokonale a víme také, jak tento problém vyřešit.

Na chvíli si představte, jak z posledních sil chystáte dovolenou.

Po dlouhých dnech strávených v práci, kde jste museli dělat celé dny a měsíce, abyste si aspoň něco mohli dovolit, jste horko-těžko ušetřili poslední peníze na nějakou tu dovolenou. Zasloužený odpočinek za všechnu tu pracovní námahu a složité životní situace. Každý totiž zažívá momenty, kdy je toho prostě moc a potřebuje vypnout.

Ale cestovní horečka moc vypnout nejde. Jakoby nestačilo všechno to vybírání, kam pojedeme, na jak dlouho, v jakém hotelu a ještě do toho řešit, co s autem. Nikdo se nechce vracet z dovolené k pokutě za parkování nebo dokonce zničenému autu, protože jsme zaparkovali nevhodně.

Řešení této zamotané situace s odjezdem je přímo před vámi. Lépe řečeno v okolí letiště.

Ptáte se, jaké zázraky na mě čekají v letištním okolí? Už tak toho mám dost a ještě se zabývat něčím v okolí letiště. Bavíme se přece o tom, jak lépe zaparkovat auto. Bez stresu, levně a bezpečně. A právě řešení těchto požadavků se nachází v okolí většiny hlavních letišť v České republice.

Oficiálním názvem je neoficiální parkoviště. V definici slova neoficiální není třeba hledat žádné špatnosti, pouze odlišujeme klasické parkovací plochy přímo u letiště od těchto neoficiálních, která jsou standardě provozována soukromě.

Další odlišností je jejich vzdálenost od letové haly. V případě právě uvedených neoficiálních stání je potřeba počítat s určitým odstupem od samotného areálu letiště. Díky němu se dostáváme na mnohem zajímavější ceny, než kdybychom parkovali přímo u terminálu.

Jaké výhody přináší parkování v okolí letištních terminálů?

Cenu a vzdálenost jsme už zmínili. Teď je čas se podívat na nějaké další benefity, které tyto parkovací plochy přináší svým zákazníkům. Tou hlavní přidanou hodnotou je samozřejmě méně stresu před odjezdem. Toho je možné dosáhnout pomocí rezervace předem, abychom si zajistili vyhrazené místo pro náš vůz a nemuseli jsme už zmatkovat po příjezdu.

Jakmile dorazíme na letiště a vyložíme kufry, čeká na nás většinou další milé překvapení. Tím je letištní transfer z parkoviště až k letovému terminálu zdarma. To znamená, že v ceně parkoviště se dostanete na letiště před odjezdem a následně, až se budete vracet zpět, pro Vás opět přijede řidič a bez dalších nákladů vás přiblíží zpět k vašemu vozidlu.

Jsou ještě nějaké důležité informace, které potřebujeme vědět?

Vedle rezervace svého místa předem je velmi důležité prověřit bezpečnostní opatření samotného parkingu. Jejich úroveň se samozřejmě liší, ale pojďme se podívat na několik základních opatření, které by měli být standardem.

  • Prvním požadavkem by měla být solidní betonová plocha, která bude dále chráněna vysokým plotem a závorou. Všichni nenechavci tedy budou mít mnohem složitější přístup k Vašemu vozidlu.
  • Druhým důležitým aspektem by měl být kvalitní bezpečnostní systém v podobě několika kamer a alarmu pro případy nepovoleného vstupu. V mnoha případech je také přítomná ochranka, která dohlíží na všechny vozidla 24h denně.
  • Třetí zásadní prvek by mělo být průmyslové pojištění, které případně poškození nebo dokonce odcizení hradí v plné výši. Samotné plnění si ověřte předem, abyste potom nebyli nemile překvapeni při odjezdu.

Dost často se můžeme setkat i s dalšími doplňkovými službami. Může mezi ně patřit například připojení k WIFI zdarma, občerstvení před letem, balení kufrů do ochranné fólie nebo mytí vozu před Vaším příjezdem. Na všechny tyto doplňkové služby je samozřejmě potřeba se zeptat předem, abychom věděli, s čím můžeme počítat a co bude případně v ceně.

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder