Moji rodiče se chystali na dovolenou. Opět do Hurghady. Už jsou tam víc než doma. Nevím, co na tom Egyptu mají.

Tentokrát se rozhodli jet na letiště autem. Asi jsem je inspiroval. Už jsem otevíral pusu, abych tátovi vysvětlil, jak sjet z dálnice k OC Šestce, ale táta mi vzal vítr s plachet: „Zapomeň, že bych parkoval někde u obchodňáku. Mám na dovolenou, tak si zaplatím i parkovné, ne?“ Ok, takže socka jsem jen já. S tím ale dokážu žít.

Čistě ze zvědavosti jsem se zeptal, kde teda hodlají parkovat. Táta mi klidně odpověděl, že nemá tušení, ale že já mu určitě něco najdu.

Pěkně si to zařídil, ale co bych pro tátu neudělal. Co já vím, třeba se to jednou bude hodit i mě.

A vy si taky můžete přečíst, která tři placená parkoviště stojí za vyzkoušení.

Tátovy «nenáročné» požadavky

Táta si to hledání parkoviště představoval trochu jako Hurvínek válku. „Však si to vygooglíš, ne?“ Dobře, ale co vlastně hledám?

Pan Veselý senior chtěl:

  1. Velmi bezpečné parkoviště s nepřetržitou ostrahou a kamerovým systémem (a minimálně dva dobrmany k tomu).
  2. Velmi příjemnou obsluhu, která se na ně bude usmívat i ve dvě ráno. (Promiň, tati, ale ve dvě ráno bych se na vás neusmíval ani já.)
  3. Dojezdová vzdálenost max. 15 minut s pohodlným transferem na letiště. (Hmm, to se plácneš přes kapsu.)

Užitečný tip!

Letiště Václava Havla nabízí novou službu. Můžete si zakoupit kupon, který vám umožní přednostní odbavení. Lidově řečeno se můžete v případě potřeby legálně předběhnout. Pokud nejste tak nároční jako můj tatínek a parkujete dál od letiště, může se vám tato novinka hodit.

  1. «Za týden dám max. 700 Kč.» (To jako vážně?!)
  2. «Taky by mi mohli umýt auto a dofouknout gumy.» (A hodinky s vodotryskem jako pozornost k tomu.)

Řekněme, že mi jeho požadavky přišly poněkud nereálné. Když jsem začal hledat, zjistil jsem, že jediný, kdo měl nereálné představy o parkování u letiště, jsem byl já. Tátovy požadavky totiž nejsou žádné „hogo-fogo“, ale naprostý standard.

Konkurence je obrovská, takže jsme měli z čeho vybírat. Tady máte 3 vítěze:

  1. Na prvním místě se umístilo www.zaparkujteuletiste.cz. Dostal jsem na něj doporučení od jednoho klienta, takže alespoň v jednom případě jsem se nemusel spoléhat jen na internetové recenze. Dojezdová vzdálenost na letiště je 10 minut. Cena naprosto luxusní, jen 50 Kč na den. Já jsem u soukromníka zaplatil víc! Obsluha je prý velmi příjemná a ochotná (snad i usměvavá). Předpokládám tedy, že umýt auto nebude problém.
  2. Dále jsem tátovi doporučil www.rh-parkovaniuletiste.cz. Je jen o kousek dál než možnost č. 1. Dojezdová vzdálenost je v tomto případě 10 – 15 minut. Cena taky skvělá za 1 – 20 dní chtějí 590 Kč. Zjistil jsem, že je „Rháčko“ velmi oblíbené. To je určitě velké plus, jenže znamená to taky, že je nutné rezervovat stání dlouho dopředu. Proto skončilo až na druhém místě.
  3. Na třetím místě se umístilo www.levneparkovani.cz. To si vysloužilo hlavně proto, že je nejdražší. Parkovné na 8 dní vás vyjde na 700 Kč. Teoreticky jsme pořád v normě. Teda za předpokladu, že naši jedou jen na 8 dní. Mají dvě lokace: přední Kopaninu a Pavlov. Z Přední Kopaniny jste na letišti za 3 minuty, z Pavlova za 10 minut.
Přečtěte si o  4 důvody, proč už nikdy nebudu parkovat u soukromníka

Sám jsem zvědavý, co si táta nakonec vybere a hlavně, jak bude spokojený. Nedávno našemu sousedovi ukradli auto na parkovišti před obchodňákem. Nikam necestoval, chudák, šel jen nakoupit. Tak si říkám, že je dobře, že bude táta parkovat na hlídaném parkovišti. Má nové auto, na které šetřil snad 10 let.

Přiznám se, že i já mám od té doby brouka v hlavě. No, ale vždycky si řeknu, že tu moji starou šunku už snad nikdo nebude chtít ani na náhradní díly.

Když už jsme u těch krádeží

Víte, jak postupovat v případě, že by vám někdo ukradl auto? V žádném případě nikomu nepřeji, aby takovou situaci musel někdy řešit, ale od souseda vím, že nahlášení krádeže není jen tak. Policie klade spoustu otázek, které vás v tom šoku můžou zaskočit. Já už jsem si pro jistotu něco načetl. Vám to taky neuškodí.

Díky tátovi jsem si rozšířil obzory

Žil jsem v domnění, že je parkování u letiště luxus, který si nemůžu dovolit.

To není pravda. Parkování u letiště není jen pro horních deset tisíc.

Ceny jsou velmi příznivé a díky obrovské konkurenci jsou i nabízené služby na velmi vysoké úrovni.

Částka kolem 700 Kč mi přijde jako rozumná investice, pokud chcete, aby bylo vaše auto v naprostém bezpečí. A jaký je váš názor? Myslíte si, že je parkovaní na neplacených parkovištích zbytečný risk?

Kategorie: Blog