Najít neplacené parkoviště u letiště Tuřany není ani náhodou tak jednoduché jako v Praze. Čistě ze zvědavosti jsem si dal za úkol, že zjistím, kde se dá v Brně parkovat zadarmo. Abych si to hledání ještě více zkomplikoval, rozhodl jsem se, že najdu legální parkovací místa.

Bylo mi jasné, že to bude oříšek. Má vůbec cenu zkoušet parkovat v Brně bez placení?

Čtěte dál a dozvíte se to.

Placené parkoviště bylo super, ale pro mě drahé

Můj zatím jediný let z Brna mě inspiroval. Když má člověk štěstí, může sehnat letenku doslova za babku. Já jsem sehnal zpáteční do Londýna za 800 Kč. To byl kauf!

V „Letím Brno“ se parkuje skvěle, o tom žádná. Platil ale táta, mně osobně by parkoviště za 700 Kč na týden při ceně letenky 800 Kč moc nedávalo smysl.

Když už bych se rozhodl obětovat výdaj navíc za benzín, asi bych se stejně jako v Praze uchýlil na nějaké neplacené parkoviště.

Jenže, kde taková jsou v Brně?

Kde nic, tu nic

Když jsem hledal parkování zdarma v Praze, byla to naprostá pohoda. Zato najít neplacené stání u letiště v Brně je jako „hledat jehlu v kupce sena“. Já jsem si navíc vymyslel, že musí být legální, což mi po hodině googlování přišlo jako totální mission impossible.

Nicméně nevzdal jsem to a hledal dál. Co kdyby se mi zase podařilo koupit akční letenku s odletem z Brna, že?

Něco jsem nakonec našel, ale žádná sláva to není

  1. Parkování na ul. Lidická, (Brno – střed) – nejlegálnější možnost parkování, kterou se mi podařilo najít. Dojezdová vzdálenost ale nic moc. S MHD budete na letišti za 31 minut. Spoj jezdí na letiště každých 30 minut (předpokládám, že jen přes den a ve všední dny). Na ulici lze parkovat bez omezení zdarma. Neomezené parkování zdarma je možné taky na ulici Údolní, Gorazdově, Pellicově a Jaselské. Všechny jsou ve středu města, ale nejlepší a nejrychlejší spojení na letiště je z Lidické ulice.
Přečtěte si o  Jak vybrat vhodného poskytovatele plazmaterapie? Zkušenosti i recenze rozhodují

Pozor!

Zjistil jsem, že bezplatných míst je v celém Brně po čertech málo. Může se vám tedy lehce stát, že přijedete na Lidickou a bude tam beznadějně plno. Raději mějte plán B!

  1. Stará část Slatiny – jde o parkování vedle rodinných domů. Je legální? No, legální asi je, ale podle mě s odřenýma ušima. Tenhle tip mám z veřejné diskuze. Z ní jsem taky usoudil, že je to celkem oblíbené místo. Diskutující se shodli, že stačí dát pozor, aby svým autem někomu nezablokovali vjezd.

Na každém šprochu pravdy trochu

Říkal jsem si, že místní asi nesdílejí stejné nadšení. A bingo! O pár stránek dál jeden chlapík před parkováním na Slatině varoval. Prý se autům s cizí poznávací značkou začaly stávat podezřelé „nehody“ jako rozbitá zrcátka, poškrábaný lak, propíchnuté gumy atd. Že by místním došla trpělivost?

Je to bída. Asi pojedu autobusem

Chtěl jsem uvést i třetí možnost. Hodně lidí parkovalo u Lidlu. Na letiště to odtud bylo jen 5 minut. Jenže to už nejde. Lidl neomezené parkování totiž zrušil (vůbec se jim nedivím).

Co z toho plyne? Já jsem zastáncem parkování zdarma. Rád řídím, ale nemám peněz nazbyt, takže proježděný benzín je třeba nějak kompenzovat. Taky mám pro strach uděláno, protože si myslím, že pokud vám někdo chce vykrást auto, ani zamčená vrata ho nezastaví.

Do Brna si ale raději dojedu autobusem. Proč? Prostě mi to přijde jednodušší. Na Lidické bude podle mě často beznadějně plno a Stará Slatina mi přijde už trochu za hranou. Já bych taky nechtěl, aby moji zahrádku okupovala odstavená auta.

V Brně prostě zaparkujete nejlíp na placeném parkovišti

Pokud jsem psal, že v Praze není problém parkovat zdarma, v Brně to rozhodně neplatí.

Najít bezplatné parkovací místo je doslova nadlidský úkol.

Legální neomezená stání jsou minimálně půl hodiny od letiště a dost možná nenajdete jediné volné místo.

Ze Slatiny je to sice na letiště kousek, ale po návratu na vás může čekat nemilé překvapení. Nesouhlasíte se mnou? Parkujete u letiště Tuřany bez problému zdarma? Pokud ano, napište mi kde. Budu rád za nějaké aktuální tipy.

Kategorie: Blog